Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Srpnová várka knižních tipů

Srpnová várka knižních tipů

V našich nakladatelstvích okurková sezóna rozhodně nepanuje. I v srpnu vycházejí dlouho očekávané knihy, se kterými se nudit určitě nebudete.

Kde je větší horko než v poledne na přímém letním slunci? Přece ve fotbalovém kotli! Výjimečná publikace My jsme Baník, na jejímž vzniku se podíleli samotní fanoušci legendárního ostravského klubu, vám jeho atmosféru navodí dokonale. Prožijte s unikátními vzpomínkami a fotografiemi kompletní stoletou klubovou historii a osvěžte si klíčové zápasy! Vzpomínají hráči, trenéři i fanoušci Baníku jako Jarek Nohavica nebo Pavel Kubina.

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny v dějinách jsou jakékoli, jenom ne nudné. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny (Gratulujeme k čerstvému ocenění Podcast roku 2021!), vás ve stejnojmenné knižní verzi vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. A jedním si můžete být naprosto jistí: tyhle případy vám nedají spát.

Kromě opravdových zločinů umí srdce čtenářů zasáhnout i ty fiktivní – a jeden takový se odehraje v novém románu Michaely Klevisové Prokletý kraj. V pošumavské vesničce Jelení Hora, kterou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru, za podivných okolností zemře člověk. Po stopách zločinu se vydávají dvě ženy, jejichž životy jsou s vesnicí pevně propletené, a odhalí tajemství, co mělo navždy zůstat skryto. Napínavý společenský román o zločinu nadchne všechny fanoušky Michaely Klevisové – a ukáže také zcela novou tvář jejího paní.

Jaká jsou ohrožení, kterým dnes čelí demokracie v Česku, Evropě a ve světě? Odpovědi na tuto otázku hledá tým předních českých odborníků v nové publikaci Demokracie – jak dál? Při zkoumání projevů krize demokracie se soustředí nejen na Českou republiku, ale i na další státy, jež v posledních desetiletích prošly obdobným vývojem. Jak si dnes stojí Polsko, Maďarsko nebo Tunisko? Unikátní srovnání přináší svěží rozbor demokratických principů – a nabízí výhled do blízké i vzdálenější budoucnosti.

Fantasy trilogie Griša kraluje i Netflixu! Populární knižní série od Leigh Bardugo proto vychází v nové podobě s netflixovskými obálkami. Najdete v ní všechny tři díly, které vás zavedou do válkou zmítané země Ravky. Jen jeden člověk ji může sjednotit – a tím je Alina Starková. Předtím se ale musí stát grišou, příslušnicí mocného řádu kouzelníků, kterému vládne záhadný Temnyj. Máte odvahu vydat se na nebezpečnou cestu po jejím boku?

A nakonec knížka, která dětem pěkně zamotá hlavu. A možná i jejich rodičům! Ve francouzském bestselleru s názvem Království Čurbeskov se totiž povaluje spousta harampádí, a najít mezi ním zatoulané předměty je velká výzva. Zkusíte to taky? Hledané věci jsou rozdělené do kategorií podle obtížnosti – od lehkých až po skoro k nenajití. Království všeho nepořádku už na vás čeká a spolu s ním dlouhé hodiny zábavného hledání!

NAPIŠTE NÁM