Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Horké knižní novinky pro studené zimní měsíce

Horké knižní novinky pro studené zimní měsíce

Do nového roku s novými knihami! Sepsali jsme pro vás na leden a únor přehled knih, které na vašem čtecím wishlistu nesmí chybět.

Připravte se na nejzábavnější sci-fi nejen v tomto vesmíru! Satirická dystopie z blízké budoucnosti QualityLand, jejímž autorem je německý spisovatel a stand-up komik Marc-Uwe Kling, vás dostane do kolen. Život každého člověka v QualityLandu do nejmenšího detailu řídí algoritmy, ale přesto tady něco nehraje – jinak by neexistovaly drony se strachem z létání nebo bojoví roboti trpící posttraumatickou stresovou poruchou. Dá se zdánlivě všemocnému systému vzepřít? Famózní celosvětový úspěch knihy dokládá i to, že HBO už podle ní chystá seriál.

Nedostižný mistr francouzské krimi Bernard Minier se vrací s šestým případem pro vyšetřovatele Martina Servaze – bestsellerová série pokračuje románem s názvem Údolí. Malou vesnici v srdci Pyrenejí sesuv půdy kompletně odřízne od světa, což jen nahrává sériovému vrahovi, který v oblasti řádí. Kriminalista Martin Servaz čelí disciplinárnímu řízení, přesto se do případu pouští. Nemůže jinak – v izolovaném údolí uvízla i jeho bývalá partnerka Marianne. Začíná neúprosný závod s časem, protože mezi místními obyvateli to začíná vřít a dost možná dojde k dalšímu neštěstí…

Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše najdete v autentickém románu Měli jsme štěstí, který Georgia Hunterová napsala podle skutečného příběhu svých předků. Ten dokazuje, že i v beznadějných situacích existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.

„Rád bych vzal zpátky plno věcí, co jsem řekl a udělal. Chtěl bych projet prázdnou noční Blankou z Tróje na Barrandov Mustangem Bullitt se staženejma okýnkama a neřešit sedmdesátku. A taky bych chtěl konečně udělat něco, na co budu fakt pyšnej. Chtěl bych vědět, jak bejt dobrej táta. A syn.“ Literární debut fotografa Tomáše Třeštíka Po povrchu nabízí necenzurovaný pohled do jeho života a myšlenek. A je to pořádná jízda.

Trochu jinou jízdu, kterou si můžou užít rodiče i se svými dětmi, najdete v knize Dopravní prostředky, které pohnuly světem. Jak se naši předci přemisťovali před dávnými staletími i v nedávné minulosti? V poutavé encyklopedii se skvělými ilustracemi Martina Sodomky se dozvíte spoustu zajímavostí, které ohromí mladé i dospělé čtenáře. Vydejte se za slavnými vynálezci a jejich nápady, které rozpoutaly technické revoluce, a svezte se moderními stroji, díky nimž se lidstvo dotklo hvězd!

A na závěr si představíme skutečně božskou knihu ze světa Marvelu. Fantastická publikace Marvel: Mýty a legendy vám ukáže vše podstatné z existence nejsilnějších marvelovských superbytostí. Vraťte se v čase až k úsvitu věků a staňte se svědky zrození rasy Nebešťanů. Prozkoumejte panteony Thora a Asgarďanů i jejich rivalů z Olympie. Poznejte mystické začátky Nejvyššího mága Doctora Strange. V této encyklopedii prostě najdete všechny velkolepé ságy, které píšou příběh spletitého marvelovského vesmíru.

NAPIŠTE NÁM