Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Červnové novinky, které by vám neměly ujít

Červnové novinky, které by vám neměly ujít

Je tady červen – předprázdninový měsíc, kdy se tipy na zajímavé čtení mohou obzvláště hodit. Vybírat můžete z naší pestré nabídky knižních novinek.

Přečtěte si o jednom z největších zločinů v dějinách… Román Velká vlaková loupež od mistra dobrodružných příběhů Michaela Crichtona vznikl na základě skutečné události z roku 1855. Odvážnou vlakovou loupež spáchal lupič–gentleman Edward Pierce. Jeho cílem se stal vlak dopravující velké množství zlata pro vojáky bojující v krymské válce. Podle románu, který se krátce po svém vydání stal bestsellerem, byl v roce 1978 natočen úspěšný film První velká vlaková loupež. Režie se ujal samotný Michael Crichton.

Milovníky dobrodružství nezklame ani román Ptáci bouře islandského autora Einara Kárasona. Budete sledovat zoufalý boj o přežití posádky rybářského trauleru, který zasáhla prudká ledová bouře. Celý povrch lodi v okamžiku pokryje námraza a hrozí, že už tak přetíženou loď stáhne i s posádkou do smrtících vln. Kniha byla inspirována skutečnými událostmi, při nichž si moře na rybářích vybralo svou krutou daň.

Humorem a brazilským temperamentem hýří román Neviditelný život Euridice Gusmaové, v němž se seznámíte s ušláplou Eurídice, která by se v životě ráda prosadila. Její tradičně smýšlející manžel však není na nezávislou ženu zvědavý. Hlavně ať jsou pantofle podélně srovnané u paty postele a rádio není nahlas ani potichu! Když se však u dveří objeví její zmizelá sestra Guida, životy všech se obrátí naruby

Své osobní vzpomínky na zásadní události v regionu: první návštěva Jana Pavla II. v Polsku, vznik nezávislých odborů v roce 1980 v Gdaňsku, pád Berlínské zdi či sametová revoluce vypráví slavná rakouská novinářka Barbara Coudenhove-Kalergi ve své knize pamětí – Doma je všude. Novinářská kariéra ji opakovaně zaváděla do střední Evropy, kde se při střetech mezi národy, jazykovými skupinami a válečnými koalicemi po staletí odehrávalo i nesčetně osobních dramat. Václav Havel jí udělil v roce 2001 Řád TGM IV. třídy za podporu demokracie a lidských práv

O tom, že si člověk může plnit své sny, ví své. Je jí teprve dvaadvacet let a kromě toho, že se jí velmi daří ve sportovní kariéře a úspěšně reprezentuje fotbalový klub SK Slavia Praha, je také jednou z nejsledovanějších českých youtuberek. Její vtipná videa v současnosti sleduje více než 420 tisíc lidí. O kom je řeč? O Báře Votíkové, která se rozhodla žít svůj život trochu jinak. Jak? To vám Bára prozradí ve své nové knize Bára Votíková: Trochu jinak.

Těšit se můžete také na dlouho očekávaný druhý díl slavné superhrdinské trilogie Renegáti bestsellerové autorky Marissy Mayerové. Aktuální novinka Protivníci vás zavede do města Gatlon City, kde pokračuje nesmiřitelný boj mezi Renegáty a Anarchisty. Nejenže disponují výjimečnými schopnostmi, ale podařilo se jim vyvinout nebezpečnou tajnou zbraň. Vše směruje k velké válce, která může všechno změnit. Podaří se ji odvrátit?

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.