Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Červencové tipy na čtení

Červencové tipy na čtení

Horké letní dny jsou jako stvořené pro lenošení u knihy – jestli ještě nemáte vybranou tu pravou, možná ji objevíte v našich červencových novinkách…

Napínavým vyšetřováním vraždy v Beskydech vás provede královna české detektivky Michaela Klevisová ve své nové knize Sněžný měsíc. Opět se v ní setkáte s kriminalistou Josefem Bergmanem, který tentokrát míří do hor odhalit vraha realitní makléřky. Pátrání mezi místními obyvateli však není jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření. Spousta z nich navíc skrývá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí. 

Co by se stalo, kdybyste dostali příležitost žít úplně jinak? To zjistíte v humorném románu Žít a nechat žít od Hendrika Groena, autora bestselleru Tajný deník Hendrika Groena. Hlavní hrdina knihy, Artur, nežije zrovna úplně podle svých představ. Když jednoho dne dostane výpověď a s ní pořádné odstupné, naskytne se mu jedinečná příležitost začít úplně nový život. Zbavit se všeho, co by rád nechal za sebou, ale nebude tak jednoduché.

Příjemné chvíle napětí strávíte u mysteriózního románu Dívka z Brooklynu, jejímž autorem je oblíbený francouzský spisovatel Guillaume Musso. Anna byla ženou jeho života. Za tři týdny se měli brát. Samozřejmě že by ji miloval i bez ohledu na to, co udělala. Alespoň si to myslel, než uviděl tu fotografii. „To jsem provedla já,“ řekla mu. V tu chvíli mu bylo jasné, že se jeho svět otřásl v základech. Jednoduše se sebral a odešel. A pak už bylo příliš pozdě – Anna zmizela.

Odhalte šokující finanční skandál spolu s hrdinkami thrilleru Bankéřova žena. Když Annabel přijde o manžela při letecké katastrofě v Alpách, její zdánlivě dokonalý život se náhle zhroutí. Smrt manžela obestírá řada podivných okolností, takže se Annabel začne blíže zajímat o podrobnosti nehody. Podezřelé aktivity bankéřů a jejich klientů souběžně odhaluje také novinářka Marina. Poté, co narazí na nečekanou spojitost s lidmi ve svém okolí, obě ženy se náhle ocitají v nebezpečí…

Vydejte se na magickou výpravu s knihou Sčítač amerického autora Jesseho Balla, jehož díla kritici přirovnávají k textům Jorgeho Luise Borgese. Když se ovdovělý otec dozví, že je smrtelně nemocný, chce svému synovi s Downovým syndromem dopřát jediné – poslední výlet před smrtí. Přihlásí se proto na záhadném úřadu pro sčítání obyvatel a stane se sčítačem, který putuje od města k městu. Příběh v sobě kombinuje kafkovskou bizarnost s prvky magického realismu a zároveň je silnou niternou výpovědí o vztahu otce a syna.

Mladší čtenáři se mohou těšit na třetí pokračování dobrodružné série Volání divočiny (3): Kouřová hora. Medvědí skupinka se vydává na další pouť s cílem najít místo, kde by bylo dost prostoru i potravy pro všechny. A pokud možno žádné ploché tváře a jejich řvoucí ohnivá zvířata. Mezi medvědy ale brzy vypuknou první neshody a zdá se, že ne všem členům výpravy je souzeno ji dokončit. Obzvlášť když je čeká přechod přes nebezpečnou a tajemnou Kouřovou horu, opředenou mnoha strašlivými legendami

 

 

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.