EN
Červencové knižní žně

Červencové knižní žně

Přinášíme vám letní přehled novinek horkých skoro jako venkovní teploty. Vyberte si to správné čtení nejen na dovolenou!

Pokud chcete poznat osobní život i kariéru muže, který se z lokálního komika stal světovým politikem, pak je tu pro vás biografická kniha Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský novinář Serhij Rudenko dlouhodobě sleduje Zelenského politický vzestup a v pronikavě psaných kapitolách hledá kořeny jeho úspěchu. Rozhodně nejde o nekritickou ódu – současného prezidenta Ukrajiny tak uvidíte z nejrůznějších úhlů, vždy však objektivně a bez přehnaných emocí.

Napínavá detektivní série od bestsellerového autora Andyho Maslena startuje knihou Temná hra. Seznámíte se v ní s detektivem Henrym Fordem, který je krátce po svém povýšení povolán k vyšetřování dvojité vraždy. I přes nedostatek indicií tuší, že za vším stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastní zkušenosti dobře ví, jak po sobě zločinci zahlazují stopy – před lety přišel o manželku při horolezecké nehodě, kterou sám způsobil. Dokáže svoji minulost utajit a zároveň zastavit zabijáka?

Epická fantasy od Victorie Aveyardové, autorky bestselleru Rudá královna, se jmenuje Uchvatitelé říší. Hlavní hrdinka Corayne an-Amaratová cítí, že se její domovinou šíří podivná temnota. A brzy objeví pravdu: je posledním žijícím potomkem prastarého rodu a jedinou nadějí na záchranu světa. I když tma houstne, hodlá se ke Corayne připojit banda nepravděpodobných hrdinů. Společně se postaví krutému nepříteli – a utkají se s armádou, kterou si nikdo neuměl představit ani v těch nejhorších snech.

Praotec Čech v Českém nebi, správcová v Lijavci nebo Béda v Aktu. To jsou jen některé z nejznámějších rolí Jana Hraběty, který v Divadle Járy Cimrmana začínal jako kulisák. Brzy se z něj však stal „doktor inženýr“ a plnohodnotný cimrmanolog. Jak vypadala jeho celoživotní pouť? Knižní rozhovor Přes Zábradlí k Cimrmanům vám naservíruje nostalgické, intimní i nesmírně zábavné svědectví o jednom výjimečném hereckém osudu.

Pořádnou dávku dobré nálady vám dodá závěrečný díl série o jednom z nejoblíbenějších důchodců na světě. Poslední deník Hendrika Groena zastihne devadesátiletého Hendrika v chvíli, kdy už se musí vypořádávat se zhoršujícími se výpadky paměti. Jenže Hendrik je bojovník a svému údělu čelí s humorem, jak se ostatně na zakladatele klubu Staří-ale-ne-mrtví sluší a patří. Do cílové rovinky života se tak vydává s nadhledem i dojemným odhodláním.

A kdo zabaví během prázdnin děti? Přece osvědčená Tlapková patrola! V knize Hvězdné tlapky odvážná štěňata tentokrát vyráží sportovat. Podaří se tlapkám zachránit leteckou přehlídku, během které dojde k nečekané poruše? Zvládnou uspořádat nezapomenutelný sportovní den, zazáří ve fotbalovém zápase a poradí si s basketbalovou výzvou? To všechno se malí čtenáři dozvědí v zábavných příbězích, které jsou plné pohybu, kamarádství a týmové spolupráce!

NAPIŠTE NÁM