Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Březnové přivolávání jara s knižními tipy II

Březnové přivolávání jara s knižními tipy II

Připravili jsme pro vás další knižní doporučení, která vás pořádně rozjaří!

Startujeme rovnou s čerstvým vítězem ankety Goodreads Choice Awards 2019 v kategorii Nejlepší thriller! V mistrně vystavěné knize Mlčící pacientka vystupuje jako hlavní postava známá malířka Alicia Berensonová. Proč zabila svého muže, když bylo její manželství navenek dokonalé? Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Knižní debut filmového scénáristy Alexe Michaelidese přečtete jedním dechem.

Vychází také pokračování detektivních případů oblíbeného policejního dua Alvarezová & Pescoliová od bestsellerové autorky Lisy Jackson. V knize Ochotná zemřít vrah udeří v nejbližší rodině Regan Pescoliové – zabije její sestru. Protože Pescoliová si s ní nikdy nebyla blízká a příliš spolu nekomunikovaly, sžírá ji pocit provinění. Právě z toho důvodu se pustí do vyšetřování, ačkoli ona sama je zrovna na mateřské dovolené. A brzy s hrůzou zjistí, že je vydána napospas zabijákovi, který udělá cokoli, aby ji viděl trpět.

Hřmění a tlukot křídel se nese horkou nocí… Dobrodružný fantasy román Bouřná vrána se totiž odehrává v tropickém království Rhodaire, kde jsou kouzelné vrány součástí všech aspektů života. To se vše ale změní s krvavým příchodem uchvatitelů z Iluciánského impéria. Děsivé události invaze uvrhnou princeznu Anthiu do hluboké deprese. Když je nucena do svazku s korunním princem Illucie, začne spolu se svou sestrou Calizou jednat. Poté co najdou skryté vraní vejce, vymyslí nebezpečný plán. Podaří se jim získat zpět, co jim jejich nepřátelé násilím vzali?

Sesterstvo kouzelné kočky Fabioly se vydává na další dobrodružství! Neobyčejná kočka s tím nejhebčím kožíškem na světě tentokrát v knize Sesterstvo ve Snové říši přenese kamarádky Elu, Báru a Míšu do říše snů – dějí se tam totiž moc podivné věci. Že by to souviselo i s tím, jak jsou v Elině ulici všichni mrzutí, protože nikdo nemůže v noci pořádně usnout? Kočičí sesterstvo se ale ničeho nezalekne a do křížku se záhadami se pustí dřív, než byte řekli mňau!

Milujete příběhy Anny ze Zeleného domu? Tak to se musíte dozvědět také všechno o jejich autorce Lucy Maud Montgomeryové. Její biografie Sen o Zeleném domě od Liz Rosenbergové se věnuje nejen tomu, jak příběhy o Anně vznikaly, ale i autorčině barvitému osudu, který nebyl vždy úplně jednoduchý. Poznejte fascinující příběh ženy, jejíž knihy okouzlily miliony čtenářů z celého světa!

A na závěr – zvířátka. Ta totiž dokážou utěšit i v těch nejsložitějších časech. Je pes nejlepší přítel člověka? Chovají se sloni jako v porcelánu? Jsou kočky vychytralé? Lidé o zvířatech říkají nejrůznější věci, ale my vám představíme jen skutečné příběhy těch nejodvážnějších hvězd zvířecí říše. V hojně ilustrované knize Neuvěřitelné příběhy zvířecích hrdinů najdete zvířecí osudy napříč historií, které vás zaručeně dojmou, poučí i pobaví.

NAPIŠTE NÁM