Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Červnová nálož novinek

Červnová nálož novinek

Léto je za dveřmi! Aby vás na dovolené nenachytalo bez knihy, připravili jsme pro vás výběr z právě vycházejících titulů.

Můžete předjet svůj osud i dobu? Odpověď najdete v příběhu baronky Blanky z rodu Battaglia. V románu Cyklistka se seznámíte s dobrodružnou aristokratkou, která se v roce 1910 skutečně narodila a vedla inspirativní, na svou dobu nevšední život. Vraťte se o století zpátky do jihočeského zámečku v Bratronicích a prožijte románový osud spolu s ní! Knižní novinka mladé autorky Jany Poncarové se stejně jako její předchozí romány vyznačuje silnou hrdinkou a živoucím popisem charakterů na pozadí velkých dějinných událostí.

Bailey zbožňuje filmy skoro stejně jako Alexe, filmového geeka, kterého zná jen přes internet. Když se dívka přestěhuje do kalifornského města, kde bydlí i on, radši mu to neřekne. Co když by se z něj vyklubal pošuk? Navíc ji v práci rozptyluje sekuriťák Porter Roth, který ji štve i přitahuje zároveň. Zůstane Bailey se svým online klukem, nebo to zkusí s Porterem? Tahle volba bude dost zapeklitá, protože Porter má tajemství: to on je Alex... víceméně. Kniha populární autorky Jean Bennettové Na jedné vlně je přesně ten typ romantické oddechovky, kterou si nejlíp užijete někde u vody.

Kataríně Gillerové se přezdívá „slovenská Danielle Steelová“ z dobrého důvodu – její romantické knihy jsou plné zručně popsaných vztahových propletenců. Platí to i o její novince Dívka v zrcadle. V ní se setkáme s Olivií, pro niž nebylo vyrůstání s rodiči muzikanty vůbec jednoduché. Její dětství bylo sice plné zážitků, ale zato jí chyběly kamarádky a pocit, že někam patří. Ten pozná až v dospělosti díky rodině svého přítele Jonáše. Pak ale do jejích poklidných dnů nečekaně zasáhne příchod nového šéfa – bývalého spolužáka, kterému kdysi zlomila srdce a on se jí za to začne mstít.

Svérázný kuchař a publicista Hugo Hromas vnesl na českou kulinářskou scénu svěží vítr. Jeho originální způsob přípravy jídla inspiruje k objevování nejrůznějších chutí – a je tomu tak i v jeho nové kuchařce s názvem Sedm způsobů, jak se radovat z jídla. V sedmi kapitolách vás provede sedmi kuchyněmi světa a ukáže, jak připravovat recepty z ovoce, zeleniny, obilovin a luštěnin. Tato nádherně vypravená kuchařka nadchne zkrátka všechny, kdo hledají jednoduché, vydatné a tradicemi prověřené recepty!

Může v rozbouřených vodách současnosti existovat nějaký bezpečný přístav? Duo oblíbených lektorů Jan Mühlfeit a Kateřina Krůtová říká jednoznačné ano – stačí si ho s rodinou vytvořit. V knize Rodina jako tým najdete ucelený pohled na nové způsoby vzdělávání, sebepoznání, práci s emocemi, komunikaci napříč generacemi a další rodinné aspekty. Jen z fungující rodiny mohou děti získat kvalitní základ pro celý život. Zjistěte, jak na to!

Dá se za pět minut prožít pořádné dobrodružství? To si pište! Ve sbírce pětiminutových pohádek od Disneyho a Pixaru můžete s dětmi objevovat nové příběhy každý večer. Čekají na vás Anna a Elsa z Ledového království, auta Burák a Blesk a mnoho dalších oblíbených postav. Desítky ilustrovaných příběhů v knize Disney – 5minutové ospalé pohádky jsou akorát tak dlouhé, abyste je za pět minut stihli přečíst až do šťastného konce. A uspávání malých neposedů bude zase o něco snazší!

 

NAPIŠTE NÁM