EN
Červnová nálož novinek

Červnová nálož novinek

Léto je za dveřmi! Aby vás na dovolené nenachytalo bez knihy, připravili jsme pro vás výběr z právě vycházejících titulů.

Hurááá na prázdniny! To je nejen myšlenka, která se už napevno usadila v hlavě většině dětí, ale také název nové knihy od populární autorky Daniely Krolupperové. S tímto hravým cestovním zápisníkem si děti naplánují prázdniny přesně podle svých představ. Kam vyrazit? Co si vzít s sebou? Jak si poradit v zemi, kde se mluví cizím jazykem? Tipy, triky, finty, kvízy, testy, diář, zápisník, adresář, fotoalbum – to všechno bude hned po ruce s tímto šikovným pomocníkem, díky kterému nebude mít nuda šanci.

Vtipný cestovní deník máme i pro zaneprázdněné rodiče. Jmenuje se Terezina dobrodružství a známá moderátorka Tereza Tobiášová v něm popisuje, že cestování se nehodlá vzdát ani s dětmi. Máte to podobně? Tak se inspirujte! Kniha je plná zábavných fejetonů, postřehů i tipů pro cestování v rodinném stylu – a hodí se jak na letní dovolenou k moři, tak na zimní lyžovačku do hor. Dobrodružné zážitky totiž čekají i na ty, co pořád nemají čas.

Povídkový výlet do světa dokonalých dovolených vás čeká v novince Haliny Pawlowské. Zájezd snů je knížka plná příběhů. Má ale něco navíc… Příběhy se odehrávají na nejrůznějších místech světa a vy se díky nim dozvíte, kde se báječně večeří, kde se dají potkat galantní muži, kde se promenádují celebrity, kde je úchvatná vyhlídka, kde můžete najít kila pravých hřibů a kde vám děti dají aspoň na deset minut pokoj. V optimistických povídkách najdete nejen praktické rady a nečekané pointy, ale i moudré postřehy a hodně smíchu!

Fenomén žánru young adult Jay Kristoff se vrací ve své dosud nejtemnější formě! Jeho fantasy sága Říše upíra začíná ve chvíli, kdy končí svět lidí. Od posledního východu slunce uplynulo dvacet sedm let a celou tu dobu vedli upíři válku proti lidstvu. Gabriel de León je člen Stříbrného řádu, který měl bránit svět před stvořeními noci. Z bratrstva však zbyl už jen on a teď je nucen ve vězení vyprávět svůj příběh. Příběh o legendárních bitvách a zakázané lásce, o ztracené víře a nalezeném přátelství. A hlavně o poslední naději lidstva: svatém grálu!

Originální retelling slavné Shakespearovy hry Romeo a Julie napsala Chloe Gong. Knihu s názvem Naše zakázané vášně zasadila do Šanghaje roku 1926, kde krvavý konflikt mezi dvěma gangy barví ulice do ruda. V srdci chaosu je osmnáctiletá Juliette Caiová, která má převzít roli dědičky Šarlatového gangu. Proti němu stojí Bílé květy – rivalský gang pod vedením otce Romy Montagova, Juliettiny někdejší lásky. Když však gangstery na obou stranách posedne šílenství, musí se Juliette a Roma společně postavit nadpřirozenému zlu. Jinak už brzo nebude žádné město, kterému by mohli vládnout.

A závěrem se připravte na legendární animovaný seriál, který milují celé generace čtenářů, v komiksovém provedení. Vydejte se v knize Byl jednou jeden člověk – Pravěk s dětmi na fascinující cestu do historie lidstva! Doprovázet vás budou moudrý Maestro a jeho zvídaví přátelé. Hravým a zábavným způsobem se dozvíte, kde se v hlubinách vesmíru vzala planeta Země a jak na ní vznikl život. Podíváte se do věku dinosaurů, seznámíte se s prvními lidmi a zjistíte, jak žil člověk neandrtálský či člověk kromaňonský. Prostě to bude jízda, která vezme za srdce děti i rodiče!

 

NAPIŠTE NÁM