Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Červencová knižní sklizeň

Červencová knižní sklizeň

Léto už je oficiálně tady – a u nás dozrály další knižní hity. Pojďte ochutnat!

Streetfood ≠ nezdravé jídlo utopené v přepáleném oleji. I na ulici se dá jíst na úrovni! Stačí k tomu špetka experimentu, kvalitní ingredience a odvaha pořádně se do toho zakousnout. V moderní crazy kuchařce Do ruky od Daniely Turecké najdete deset šťavnatých kapitol s těmi nejvymazlenějšími recepty. Každou z nich si vzal pod patronát pořádný chlap – třeba Lukáš Hejlík, Ben Cristovao nebo Jan Gemrot. Pojďte se s nimi dobře najíst! Rukavičky k tomu vážně potřebovat nebudete.

Z jiného konce na to jde Krizová kuchařka ze Svatojánu od Evy Francové. Hledáte jisté recepty, rady a tipy do nejisté doby? Tady jsou všechny pohromadě. Dozvíte se, jak vařit z omezených zdrojů v době krize i jak si v domácích podmínkách vyrobit základní drogerii, kosmetiku či léčivé přípravky. Nenechte nic náhodě a udělejte první krok k soběstačnosti! Recepty ze Svatojánu vás naučí chytře se uskromnit, udělat si rozumné zásoby, šetřit přírodu i vlastní kapsu a udržet si klidnou mysl.

Neuvařili jsme pro vás však jenom kuchařky, ale také kvalitní překladovou beletrii. Anglická autorka Elizabeth Buchan svůj román Muzeum nesplněných slibů situovala do 80. let v Československu i do současné Francie. V několika časových liniích se odvíjí příběh Angličanky Laure, která se v Praze zamiluje do mladého disidenta a muzikanta. O mnoho let později v Paříži Laure vede unikátní muzeum, jehož exponáty představují zklamání z minulosti. Dokáže se Laure vyrovnat s tou svojí?

Univerzální návod na šťastný život neexistuje, ale spisovatelka Lucie Šilhová pár tipů má: V posteli Šípková Růženka, ve společnosti Popelka a v kuchyni Bětuška s hrncem, co sám vaří kaši. Její muž to ale vidí jinak. Do postele chce kurtizánu, do společnosti dámu a do kuchyně hospodyňku. Kolik žen u nich doma vlastně bydlí? Zjistíte to v ostře nabroušené sbírce vtipných postřehů s názvem Svedu to na tebe!

A na závěr trochu romantiky od populární autorky Kasie Westové. Šestnáctiletou Charlie Reynoldsovou vychovával jen táta a tři starší bráchové, takže teď dokáže ve sportu porazit každého kluka – včetně svého čestného čtvrtého bratra, souseda Bradena. Když ale přijde na holčičí věci, je Charlie trochu ztracená. A to si pište, že na ně přijde, protože se do Bradena pomalu začíná zakoukávat. V novince Kluk odvedle uvidíte, že v lásce se nedá kličkovat donekonečna a i ta sebelepší matoucí taktika se jednou provalí.

NAPIŠTE NÁM