EN
Březnové přivolávání jara s knižními tipy

Březnové přivolávání jara s knižními tipy

Jaro se blíží a tiskárny chrlí jeden hit za druhým. Jaké novinky by vás v březnu neměly minout?

Dlouho očekávaná novinka Michaely Klevisové je tady. Oblíbený kriminalista Josef Bergman se v knize Vraní oko vydává do chatové osady na jižní Moravě, aby prošetřil vraždu podivínského ornitologa. Mohla nějak souviset s nedávnou smrtí pražské profesorky? Dvojnásobná držitelka Ceny Jiřího Marka za nejlepší detektivku opět dokazuje, že přízvisko „Královna české detektivky“ získala naprosto zaslouženě.

S neméně očekávaným románem přichází spisovatelka Scarlett Wilková, autorka bestselleru Až uvidíš moře. V románu Ty chladné oči opět otevírá citlivé a málo reflektované téma novodobých dějin. Kniha vás zavede do nacisty okupovaného Smolenska, kde se setkává okouzlující ruská dívka s českým mladíkem donuceným bojovat za wehrmacht. Když se po válce společně usadí v Československu, musí vést opatrný život plný strachu. Tento strhující příběh si získá všechny příznivce historických románů od autorek jako Alena Mornštajnová, Karin Lednická nebo Jana Poncarová.

Populární lékař Jan Vojáček rozšiřuje svoji fenomenální sérii o zdraví. S knižním debutem Umění být zdráv získal ocenění Český bestseller v kategorii Zdraví a styl. Nesmírně populární bylo i pokračování Rozhodni se být zdráv a trilogii nyní završuje kniha Umění nemoci. V té přemítá nad povahou nemoci a přichází s racionálním přístupem k vlastnímu tělu i mysli. Pokud chcete zásadně zlepšit kvalitu svého života, je tato kniha jednoznačně pro vás.

Řešíte spíše problémy se svou zahradu? Tak to si nenechte ujít novinku moderátorky a zahradní architektky Dany Makrlíkové. V knize Zahrady od Dany 2 přichází s novou várkou tipů, jak řešit nejčastější problémy, o kterých jí diváci a čtenáři píší. Dozvíte se, jak na živé ploty, trvalkové záhony, zídky, cestičky, zahradní domky, terasy – a vůbec jak si vytvořit zahradu svých snů. Publikaci doplňují profesionální fotografie, osazovací plány a přehledné grafické vizualizace.

Neodolatelná novinka autorky knihy Proč máma pije se jmenuje Sesterstvo sobotního sauvignonu. Gill Sims je mistryní ironického humoru a v její nové knize se seznámíte s Claire, které se rozpadá život pod rukama. Manžel jí právě zahnul s její nejlepší kamarádkou. Děti na ni volají sociálku, kdykoliv jim dá k večeři zeleninu. Naštěstí ale potkává nové kamarádky, které spojuje náklonnost k tekuté terapii. Společně snad Claire přesvědčí o tom, že život zraje jako to víno.

A na závěr svůdný příběh vražedné posedlosti, který pobláznil svět. Jennifer L. Armentroutová nabízí nejen akci, napětí a sexy okamžiky, ale také originální příběh a propracované postavy. Sklízí tak jedno ocenění za druhým, mimo jiné třeba vítězství v anketě Goodreads Choice Awards 2020 (získala od čtenářů přes 70 000 hlasů). Její novinka Ve stínu popela je dráždivý příběh první Panny z univerza série Z krve a popela. Užijte si akci, romantiku a napětí ve světě, který neustále hoří v plamenech vášně!

NAPIŠTE NÁM