Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Březnové přivolávání jara s knižními tipy

Březnové přivolávání jara s knižními tipy

Připravili jsme pro vás knižní doporučení, která vás pořádně rozjaří!

Máte už pandemie plné zuby? My jí máme plnou knihu! Na rozdíl od reality si karanténu v románu Pandemie však pořádně užijete. V prorockém thrilleru, který bestsellerový spisovatel Franck Thilliez napsal už v roce 2015, se Francií začne šířit dosud neznámý kmen chřipky. Jak s tím souvisí násilné vraždy, kterých najednou začne drasticky přibývat? Na scénu přicházejí komisař Sharko a Lucie Hennebelleová, aby to zjistili. A tentokrát půjde opravdu o hodně – o záchranu celého lidstva.

Do víru temné upíří lásky vás vezme kniha Půlnoční slunce, která patří do ságy Stmívání. Stephanie Meyerová se ke své nejslavnější sérii vrátila po celých dvanácti letech a tentokrát přišla s velkým zvratem – čtenáři poznají původní události ságy Edwardovýma očima. Co vše jeho shledání s nevinnou Bellou způsobilo? Jak mohl následovat své srdce a zároveň svou lásku stahovat do světa plného nebezpečí? Nejslavnější upíří romance se vrací ve velkolepém stylu a má pořádně nabroušené špičáky.

Novinka Krev a med je napjatě očekávaným pokračováním fantasy romance Holubice a had, která pobláznila fanoušky po celém světě. Lou, Reid, Coco a Ansel prchají před čarodějným společenstvím, královstvím i církví – a nemají se kde ukrýt. Aby unikli zástupům čarodějnic a jednotkám chasseurů, potřebují spojence. Ty nejsilnější. Pro své bezpečí však musejí něco obětovat, a tak se skupina rozdělí. Podaří se jim přežít, i když se proti nim spojil celý svět?

Jak těžké je abstinovat v zemi, kde je pití společenská norma? O tom vypráví Michaela Duffková, držitelka ocenění Magnesia Litera za blog roku. V návaznosti na její debut Zápisník alkoholičky nyní vychází kniha Zápisník abstinentky, ve které se soustředí na málo sledovanou, ale o to ohroženější skupinu – maminky na mateřské. Michaela Duffková s nebývalou otevřeností líčí kritické momenty své abstinence, svěřuje se s čerstvou zkušeností dvojnásobné mámy a zveřejňuje také příběhy dalších abstinujících alkoholiků.

Taras Povoroznyk alias Tary je úspěšný na mnoha frontách – kromě parkouru se mu daří i na sociálních sítích, kde ho sledují statisíce fanoušků. Díky nim se z Taryho první knihy Taryho zápisník stal největší bestseller pro děti a mládež za rok 2018, takže se dá očekávat, že i novinka Taryho svět pořádně zahýbe prodejními žebříčky. Jakým výzvám musel Tary v poslední době čelit a jak ho změnily? Teď se dozvíte nejen to, protože tentokrát má tento fenomenální parkourista v plánu prásknout na sebe úplně všechno.

Přemýšlíte, jak do svého domova vnést ještě více zeleně? Veronika a Nikol, autorky populárního blogu Kvítka v bytě, se vracejí s dalšími skvělými nápady a postupy, jak svých pár rostlinek nechat přerůst do domácí džungle. S jejich novinkou nazvanou Další kvítka v bytě zjistíte, jak se starat o další druhy rostlin, jak je doma množit a jak jim pomoct, když vypadají smutně. S praktickými tipy se tentokrát rozrostete až na balkón a dáte své zelené vášni nový impuls!

NAPIŠTE NÁM