EN

Mapy a legendy

Michael Chabon


Nejlepší průvodce pro všechny, které baví literatura
Čtivý a zábavný průvodce čtenářů, které baví moderní literatura. Šestnáct textů této knihy se zaobírá mj. komiksem, hororem, sci-fi, Cormacem McCarthym, moderní povídkou, Arthurem Conanem Doylem, severskými ságami a mýty, Golemem, židovstvím, Chabonovou vlastní románovou prvotinou… A každé z těchto zdánlivě nespojitých témat pojednává autor se svým příslovečným soustředěním a vtipem, ne náhodou říká: Čtu pro zábavu a píšu, abych bavil lidi. Tečka.

Detailní informace

Žánr eseje
Jazyk čeština
Počet stran 176
EAN 9788025900376
Datum vydání 05.12.2011
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství PLUS
Edice Speculum
Hmotnost 0,33
Typ Kniha
V úvodu ke své knize esejí Mapy a legendy charakterizuje Michael Chabon svůj vztah k literatuře takto: „Čtu pro zábavu, a píšu, abych bavil lidi. Tečka.“ Jeho psaní toho však samozřejmě obnáší mnohem, mnohem víc. Chabon je stylista od Pánaboha, jeho psaní je nesmírně živé a elegantní, zároveň ovšem prodchnuté zvláštní nostalgií – a jeho eseje se tak čtou se stejným potěšením jako jeho prózy. Šestnáct textů této knihy se zaobírá mj. komiksem, hororem, sci-fi, Cormacem McCarthym, moderní povídkou, Arthurem Conanem Doylem, severskými ságami a mýty, Golemem, židovstvím, Chabonovou vlastní románovou prvotinou… Každé z těchto zdánlivě nespojitých témat pojednává autor se svým příslovečným soustředěním a vtipem; dává přitom nejen nahlédnout do své spisovatelské kuchyně, ale zároveň nabízí čtivého, zábavného průvodce všem čtenářům, které baví moderní literatura.

Soubory ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!