EN

Encyklopedie pro žáčky

Jiří Žáček


Originální česká encyklopedie pro malé žáčky!
Originální ČESKÁ encyklopedie se spoustou obrázků a srozumitelných hesel potěší všechny malé žáčky! Zábavnou a hravou formou se děti seznámí s abecedou a poznají význam slov, od nejjednodušších, přes odborné až po abstraktní a filozofické. Kniha obsahuje téměř 1000 hesel. Snoubí se v ní výstižnost a přesnost s poezií a vtipem.

Detailní informace

Ilustrátor Jiří Fixl
Jazyk čeština
Počet stran 224
EAN 9788000026190
Datum vydání 09.08.2010
Věk od 6
Formát 195x255 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,85
Typ Kniha
Srozumitelná hesla, trochu poezie i legrace a spousta obrázků – to je Encyklopedie pro žáčky. PŮVODNÍ ČESKÁ! Obsahuje na osm set hesel od nejjednodušších a základních slov, s nimiž se dítě setkává od svého narození a velmi brzy chápe jejich význam (maminka, otec, babička), přes odborné pojmy z techniky, zeměpisu, biologie (automobil, CD-ROM, světadíl, Austrálie, brambory, had, pavouk) až k abstraktům a filozofickým pojmům (cit, fantazie, zdvořilost, demokracie, náboženství). Žáček původním povoláním inženýr se spojil se Žáčkem básníkem, a tak se tu snoubí výstižnost a přesnost s poezií, vtipem i nonsensem. Vše seřazeno abecedně včetně Q a Y, protože jedním z cílů naší knížky je naučit formou zábavy a hry děti abecedu. Dítě by se mělo naučit hned na začátku učebního procesu dokonale abecedu – podobně jako malou násobilku. V dnešním světě obrovského množství informací není důležité všechno znát, ale umět rychle hledat a orientovat se v dostupných materiálech. Encyklopedie obsahuje rejstřík, jenž zahrnuje větší počet slov, než je množství hesel, s odkazem, kde čtenář určité slovo najde. Naučit se pracovat s rejstříkem je dalším cílem naší knížky.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!