EN

Microsoft Systems Management Server 2003

Velký průvodce administrátora

Steven D. Kaczmarek


Výuková i praktická příručka pro každého administrátora
Studijní a zároveň praktická příručka k administraci sítí typu Microsoft Windows pomocí Systems Management Serveru. Od instalace přes navrhování, správu, vyhledávání zdrojů, instalaci klienta a vzdálené řízení, správu softwaru a balíčků až po údržbu, obnovu a upgrade databáze sítě vás provede zkušený odborník. Ke knize je přiložen CD-ROM se 120denní zkušební verzí SMS 2003.

Detailní informace

Žánr administrace
Jazyk čeština
Počet stran 696
EAN 9788025108079
Datum vydání 15.11.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,6
Typ Kniha + CD
Microsoft Systems Management Server 2003 poskytuje nástroje, které administrátorům usnadňují správu sítí Microsoft Windows. Tento Velký průvodce administrátora vás provede veškerými koncepty nastavení a postupy správy prostředků sítě, jejich částí i sítě jako celku. Kniha je koncipována jako učební, ale i praktická příručka k administrativním úkonům, které musí nutně zvládnout každý administrátor sítě. Autor přitom v knize doporučuje úspěšné postupy monitorování důležitých procesů a funkcí, jež lze v Systems Management Server 2003 provádět. Text je doplněn o mnoho příkladů z praxe, tipů a upozornění na četná úskalí při administraci. Jednotlivé kapitoly publikace obsahují sekce kontrolních bodů, jež přezkoumávají potenciálně problematické oblasti. Autor tedy neopomenul ani tipy pro řešení nejčastějších problémů. V knize mimo jiné najdete: - proces instalace sítě a konstrukce prostředí s více sítěmi - nastavení a správa sítě pomocí konzole správce sítě - monitorování aktivity v systému, měření výkonu a analýza sítě - popis procesu vyhledávání a přidělování prostředků klientům - inventarizace softwaru a hardwaru pomocí klientů a jejich vzdálené řízení - vytváření, distribuce a správa softwarových balíčků a měření využití softwaru - správa databáze, práce s dotazy a zprávami a obnova po havárii - techniky údržby, optimalizace a metody zálohy a obnovy serveru SQL Ke knize je přiloženo CD se 120-denní zkušební verzí Microsoft Systems Management Serveru 2003, kterou můžete použít k vyzkoušení funkcí a metod správy sítě pomocí tohoto systému. O autorovi: Steven D. Kaczmarek je zkušeným profesionálním lektorem, držitelem certifikátů MCP, MCT a MSCE a konzultantem specializujícím se na Systems Management Server a oblast správy sítí. Mj. je autorem knih o Microsoft Systems Management Server 2.0 a adresářových službách Microsoft Windows 2000.

Soubory ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!