EN

Učíme se programovat v jazyce C

Václav Kadlec


Průvodce pro samouky, kteří se chtějí naučit programovat v 'Céčku'
Kniha velmi srozumitelně zaučuje do tajů jazykové výbavy C, tvorby praktických prográmků, aplikací, jejich testování i toho, co obnáší větší projekt. I čtenáři, kteří dosud neprogramovali, porozumí všem podstatným příkazům a poznají typické konstrukce jazyka C a efektivní algoritmy strukturovaného programování. Naučit se jazyk C znamená také položit základ pozdějšímu snadnému zvládnutí C++, C#, Javy či PHP.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 294
EAN 9788072267156
Datum vydání 25.11.2005
Věk od 15
Formát 190x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,45
Typ Kniha
Jazyk C má ve světě programování zcela výsadní postavení: i když vznikají neustále nové vývojové nástroje a příznivci různých jazyků se přou, který ze stávajících je nejlepší, řada z nich má společné jedno: jsou postaveny na jazyku C. Masově používané C++, Java, JavaScript či PHP, nově prosazované C# a mnohé další jazyky – některé více, některé méně – vycházejí ze syntaxe a principů jazyka C. Znalost „céčka“ je tak v dnešní době nepostradatelnou výbavou každého, kdo chce být opravdu úspěšný v profesi programátora. Kniha Učíme se programovat v jazyce C je určena všem, kdo se dosud s tímto jazykem nesetkali nebo jim jejich pokusy v některém z navazujících jazyků odkryly základní mezery. Kromě toho, že přímo v jazyce C mohou programovat nejrůznější typy aplikací, poslouží jim znalost syntaxe, programátorských konceptů i konkrétních technik kdykoli v budoucnu při rychlé adaptaci na některý z jazyků, které jazyk C nějakým způsobem rozšiřují. Kniha vás postupně seznámí prakticky se vším, co programování v C obnáší: Úvodní část je vstupní branou do světa programování pro ty, kdo dosud nenapsali ani řádku kódu: - Vysvětlení základních pojmů a principů programování - Průběh zpracování programu a úloha zainteresovaných nástrojů (editor, preprocesor, překladač, linker) - Základní stavební prvky jazyka C: identifikátor, klíčové slovo, hlavičkový soubor, hlavní program, komentář... - Vybraná vývojářská prostředí pro programování v C a překladače – se zaměřením na volně dostupné produkty Druhá část se již plně věnuje stavebním kamenům programování v jazyce C: - Datové typy, proměnné, konstanty, přiřazování, vstup a výstup údajů, logické a aritmetické výrazy, příkazy pro řízení běhu programu (větvení, cykly…), typová konverze, obory platnosti - Význam a vytváření funkcí, včetně rekurzívních - Význam preprocesoru a princip odděleného překladu více zdrojových souborů - Práce s daty v souborech - Dynamické přidělování paměti a ukazatele Závěrečná část rozšiřuje nabyté znalosti a doplňuje důležité informace, které pomohou vytvářet složitější a rozsáhlejší programy: - Složitější datové typy (dynamická a statická pole, textové řetězce, struktury, výčtový typ, unie, uživatelské typy) - Bitové operace, parametry funkce main Velice praktickou součástí je přehled standardních hlavičkových souborů a popis řady jejich funkcí, maker a symbolických konstant.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!