EN

Aktuální akce - do konce března knihy pro děti se slevou 20 %

Chemické sloučeniny kolem nás – Anorganika

Milan Bárta


Jsou všude! Kolem nás. Pozoruhodné anorganické sloučeniny.
Anorganické sloučeniny navazují na úspěšný titul Chemické prvky kolem nás. Také ony se vyskytují všude – včetně školních písemek. V knize naleznete přehledy základních informací, názvosloví, rovnice, ale i překvapivé zajímavosti. A ani tentokrát nebudou chybět barevné fotografie a vtipné lustrace!

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 112
EAN 9788026610663
Datum vydání 09.01.2017
Věk od 10
Formát 170x243 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,27
Typ Kniha
Jsou všude! Kolem nás. Pozoruhodné anorganické sloučeniny. Na okolní svět jsme se tentokrát podívali skrze několik desítek anorganických sloučenin, s nimiž se běžně setkáváme v domácnosti, v obchodech, v dopravních prostředcích, ale i tajuplné školní laboratoři. První místo mezi nimi patří zaslouženě kyselině sírové, která udivovala již naše předky, nemineme však ani oxid uhličitý, peroxid vodíku, hydroxid vápenatý, síran měďnatý a mnohé další a svými názvy ještě podivnější sloučeniny z našeho sousedství. V knize zkrátka nechybějí důležité oxidy, halogenidy, kyseliny, hydroxidy a soli. Volné pokračování úspěšného titulu Chemické prvky kolem nás. V knize najdete: – základní informace v přehledných tabulkách, – vlastnosti sloučenin, možnosti výroby a jejich využití, – překvapivé pravdy, vyvrácené mýty a zajímavosti, – názvosloví anorganických sloučenin, základní rovnice, – barevné fotografie a vtipné ilustrace.

Soubory ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!