EN

Den dětí - tipy na dárky se slevou 20 %

Všechno jednou pomine

Milena Busquets


Španělský bestseller o hledání životní rovnováhy
Čtyřicetiletá Blanka právě pohřbila matku a jako by s ní přišla i o rozum. V rozpálené Barceloně nemůže ve svém zármutku ani dýchat a útočiště hledá v přímořském městečku Cadaqués, kde v dětství trávila s mámou prázdniny. Na důvěrně známých místech se melancholie se střídá s vášnivostí, vzpomínky s obavami o budoucnost. A pod zdánlivou lehkostí letních dní se skrývá nebývale otevřená úvaha o lásce, sexu, manželství, přátelství a rodičovství.

Detailní informace

Žánr román
Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788025907122
Datum vydání 28.08.2017
Věk od 15
Formát 120x185 mm
Nakladatelství PLUS
Hmotnost 0,25
Typ Kniha
Čtyřicetiletá Blanka právě pohřbila matku a jako by spolu s ní ztratila těžiště. „Veškerá láska mých přátel a mých dětí nestačí, aby čelila útoku tvé nepřítomnosti, potřebuju být pevně zaháknutá za chlapa, abych neodlétla do vzduchu,“ přiznává v jedné chvíli románové alter ego autorky. V rozpálené Barceloně nemůže ve svém zármutku ani dýchat a útočiště hledá v přímořském městečku Cadaqués, kde s matkou trávily v dětství každé léto. Na důvěrně známých místech se s ní loučí a postupně hledá novou rovnováhu. Milena Busquetsová (* 1972) se narodila v Barceloně. Poté co vystudovala archeologii v Londýně, pracovala řadu let v nakladatelství Lumen, jež po čtyři dekády řídila její matka Esther Tusquetsová. Tato významná katalánská intelektuálka, nakladatelka a spisovatelka zanechala po své smrti citelnou ránu nejen v srdci své dcery; v českém překladu zatím vyšel jen její nejslavnější román Stejné moře jako každé léto. Busquetsová se s její ztrátou vyrovnala psaním, román Všechno jednou pomine je hluboce osobním literárním rozloučením s člověkem, který pro ni byl v životě tou nejdůležitější kotvou. A intimní, vášnivá i melancholická, místy skoro surově otevřená výpověď o lásce, smrti a sexu svou opravdovostí strhla kritiku i čtenáře. Kniha se překládá do více než třiceti jazyků a chystá se i filmová adaptace. „Svým tónem na první pohled připomene frivolní komedie francouzského střihu. Ale nenechte se ošálit: jakmile spolknete tuhle vějičku, text se vám zasekne do těla, strhne vás s sebou a okusíte chuť soli, krve, nových obzorů a žalu hlubšího než moře...“ – La Vanguardia (Španělsko) „Netradiční, bláznivá, plná humoru i bolesti. V téhle knize se vitalita a zármutek střídají se stejnou lehkostí a přirozeností, jakou se vyznačuje její literární styl.“ – Il Corriere de la Sera (Itálie) „Koncentrovaná směs emocí a inteligence.“ – Marie Claire (Francie) „Všechno jednou pomine není jen rekviem za zemřelou matku, je to zároveň náruživá oslava života.“ – Livres (Francie)

Soubory ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.