EN

Aktuální akce - do konce března knihy pro děti se slevou 20 %

Údolí úžasu

Amy Tan


Působivý příběh dvou generací žen na pozadí měnící se Šanghaje přelomu 19. a 20. století.
Violet vyrůstá v prvotřídním šanghajském domě kurtizán jako rozmazlená dcera americké madam Lulu Mimi. Její bezstarostné dětství končí v okamžiku, kdy se její matka nechá obelstít svým milencem, pohledným Fairweatherem, a odpluje do San Franciska v domnění, že Violet je na palubě také. Ta je ve skutečnosti prodána do nevěstince jako splátka za Fairweatherovy dluhy. Zde se Violet stává uznávanou kurtizánou a potkává dva osudové muže. Když už se zdá, že na ni čeká klidný a láskyplný život, osud opět zasáhne.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 640
EAN 9788026704553
Datum vydání 24.08.2015
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,74
Typ Kniha
Rodinná tajemství, líska, iluze a zrada, která změní život Působivý epický příběh dvou generací žen na pozadí měnící se Šanghaje přelomu 19. a 20. století. Violet vyrůstá v prvotřídním šanghajském domě kurtizán jako rozmazlovaná dcera americké madam Lulu Mimi. Bezstarostné Violetino dětství však rázem končí v okamžiku, kdy se její matka nechá obelstít jedním ze svých milenců, pohledným Fairweatherem, a odpluje do San Franciska v domnění, že Violet je na palubě také. Ta je ve skutečnosti unesena a prodána do nevěstince nevalné pověsti jako splátka za Fairweatherovy dluhy z hazardu. V nevěstinci se jí ujme bývalá kurtizána z domu její matky, která ji zasvětí do všeho, co musí ovládat, pokud nechce skončit na ulici. Violet se stává uznávanou kurtizánou a potkává své dva osudové muže – Fanga, zvaného Oddaný a Edwarda, který ji odvede z nevěstince a ožení se s ní, a kterému porodí dceru. Když už se zdá, že na Violet čeká klidný a láskyplný život, osud opět zasáhne... Amy Tan Narodila se roku 1952 v Oaklandu, v Kalifornii, dva a půl roku poté, co její rodiče imigrovali do Spojených států. Třebaže její rodiče očekávali, že se z ní stane neurochirurg z povolání a koncertní pianistka ve volném čase, stala se Amy místo toho konzultantkou programu pro postižené děti a později spisovatelkou na volné noze. Roku 1987 navštívila poprvé Čínu a zjistila, že její matka měla pravdu: „Jakmile jsem vystoupila z letadla, zjistila jsem, že jsem doma.“

Soubory ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Jarmila Koukalová
Velmi silný příběh zasazený do zajímavých kulis Šanghaje na začátku 20. století. Šanghaj té doby je zcela jiný svět a svět kurtizán? To je jiný svět na druhou. Život a postavení žen té doby je pro nás nepředstavitelný a hodně krutý. Pravidla a tradice staré tisíce let ovlivňovaly život všech. A ani odvážné, sebevědomé a zamilované Američanky s tím nemohly nic udělat. Nebylo nutné se doslova podřídit, ale hodně přizpůsobit. A naštěstí se toho dalo i využít ve svůj prospěch, když se vědělo jak. Ale žádné spokojené období nemůže trvat dlouho a po vzestupu musí přijít pád. A pak jen doufat a snažit se opět zvednout... Příběh byl pro mně hodně zajímavý, jiné prostředí, zvyky, chování. Jen jedno mi vadilo, na můj vkus mnoho popisu, něco jsem přeskakovala, protože popisy mě nebaví. Přesto 5*.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!