EN
Nová kniha od královny české detektivky

Nová kniha od královny české detektivky

Severská krimi v českém provedení? Ano! Přesně to je novinka Michaely Klevisové, dvojnásobné držitelky ocenění za nejlepší českou detektivku...

Zmizela v mlze je pátou detektivkou Míši Klevisové a opět se v ní setkáme s inspektorem Josefem Bergmanem. Ten se však tentokrát chce vyšetřovatelské práci vyhnout. Odjíždí do odlehlé vesnici u norského fjordu, vysoko za polárním kruhem, kde chce strávit poklidnou dovolenou.

Místo rybaření se však ocitne v hodně zamotaném případu. Místní psychosomatička Katrine totiž začne dostávat výhružné vzkazy, vyčítající jí smrt její sousedky. Vzápětí Katrine zemře další pacientka. Rybáři ji najdou uškrcenou na opuštěném místě u řeky. Bergman postupně zjišťuje, že skoro každý obyvatel zdánlivě idylické vesnice má nějaké tajemství...

"Rozhodla jsem se zasadit příběh do Skandinávie nikoli proto, abych se svezla s trendem severských detektivek, ale jednoduše proto, že se mi chtělo psát o prostředí, které mám ráda. Do severního Norska se opakovaně vracím a právě odlehlé rybářské vesničky na severovýchodě této země patří k mým nejoblíbenějším místům," říká Míša Klevisová. A dodává, že i přesto, že je její detektivka zasazena  na drsný sever, čtenáři nemají čekat žádné kruté scény: "Kdo má rád severské země, jejich atmosféru a přírodu, ale vadí mu příběhy plné násilí, měl by být spokojen."

"Michaela Klevisová vytvořila postavu svého velkého detektiva, jímž je inspektor Josef Bergman, a zároveň zdařile pracuje s prostředím, postavami a samozřejmě i s napětím. Knihy Michaely Klevisové jsou velmi čtivé a napínavé a domnívám se, že její čtenáři, kterých stále přibývá, s velkým napětím očekávají další a další příběhy s postavou inspektora Josefa Bergmana." (i-senior.cz)


Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.