EN

Aktuality
Přátelství lze najít i na nečekaných místech

Že jsou antilopa a pavián nesourodý pár? Nenech se zmýlit, je to sehraná dvojka! Vzájemně na sebe dávají pozor, aby se ubránili před nepřáteli. Podobně jako tito dva filutové, i další zvířata přišla na to, že je dobré mít k sobě parťáka.
Celá aktualita


V nebezpečných uličkách velkoměsta číhá smrt

Pracoval jako tajný agent pro Brity. Posledních dvacet let ale strávil v čínském pracovním táboře, odkud se mu podařilo utéct. Na každém rohu pekingských uliček mu však hrozí smrt a on se musí naučit, jak v tomhle světě přežít. Protože svět, který znal, se během jeho věznění změnil víc, než si dokázal představit…
Celá aktualita

Harry Potter oslavil 20 let

Dnešek je pro nás velmi speciálním dnem. Právě dnes je tomu dvacet let od vydání knihy Harry Potter a Kámen mudrců v Anglii. První díl ze slavné série o malém čaroději z pera J.K. Rowlingové nám představil kluka, který si o sobě až do svých jedenáctých narozenin myslel, že je jen obyčejný chlapec. Pak ale dostal soví poštou dopis, kterým byl zván ke studiu na prestižní soukromé Škole čar a kouzel v Bradavicích, a jeho život se rázem proměnil... A proměnily se i naše životy, protože Harryho jsme si společně s miliony lidí na celém světě zamilovali i my.
Celá aktualita

Carnegieho medaile pro Sůl moře

Máme velikou radost! Rutě Sepetysové byla za její román Sůl moře včera udělena prestižní Carnegieho medaile pro nejlepší knihu pro děti a mládež za rok 2016! V češtině Sůl moře vyšla v loňském roce v nakladatelství CooBoo ve skvělém překladu Petra Eliáše a v letošním roce získala ocenění Zlatá stuha. Autorka u nás loni svou tvorbu představila osobně - na festivalu young adult literatury Humbook.
Celá aktualita


Strhující špionážní thriller vám zvedne tep

Šéf moskevského CIA tankuje benzín, když mu neznámý muž vhodí na sedadlo obálku. To byl první kontakt, který navázal Adolf Tolkačev, špičkový konstruktér leteckých radarů, s nepřátelskou stranou. I přes velká rizika se rozbíhá nebezpečná spolupráce. Tajná setkání na nejneuvěřitelnějších místech, složité šifry, mrtvé schránky, špionážní kamery a další rekvizity. Bude to stačit, aby Američané ochránili svůj zdroj i vlastní lidi?
Celá aktualita

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!