EN

Naše knihy

Vybrané série | edice

O čem se mluví

Aktuality

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů, pokračuje!

Také jste si zamilovali nejen kultovního sluhu Satrunina, ale i laskavého dědečka, krásnou slečnu Barboru, nesnesitelnou tetu Kateřinu a její poučná přísloví, rozmazleného Milouše i filozofujícího doktora Vlacha? V tom případě vám v knihovně nesmí chybět pokračování jedné z českých nejpopulárnějších knih 20. a 21. století!

Saturnin se vrací! Jaká překvapení si pro všechny připravil tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!

Nové Saturninovy příhody plné humoru si můžete vychutnat i v podobě audioknihy, kterou namluvil Miroslav Vladyka. 

"Nápad a ambici oživit Saturnina už mělo spoustu autorů či nakladatelů. Ale nikdy jsem o tom vážně neuvažoval. Jednalo se vždy o nedokonalé plagiáty. Až pohled nakladatelství XYZ a autora pana Miroslava Macka mě přesvědčil, že pokud pokračovat, tak právě takto. Jsem přesvědčen, že novým Saturninem by byl navýsost potěšen i tatínek." (Zdeněk Antonín Jirotka)

Román Saturnin se vrací napsal ve stylu Zdeňka Jirotky Miroslav Macek. A dal si záležet:

"Mackovi se podařilo zachovat Jirotkův styl, dokazují to i pasáže, v nichž Jirotku přímo cituje a čtenář si pouze díky paměti uvědomí, že čte věty jiného autora. Mackovo vyprávění je rovněž klidné, často laskavé, ale stejně často ironické, a pokud se na některých místech rovnou nerozesmějete nahlas, rozhodně se vám každou chvíli pozvednou v úsměvu koutky úst." (idnes.cz, 4.11. 2017)


Halina Pawlowská a zoufalá?

Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a bavička Halina Pawlowská je synonymem dobré nálady a humoru, jehož hlavní hrdinkou bývá nezřídka ona sama. Čtenáři se jejími historkami v knižní podobě pobavil...

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!