EN

Naše knihy

Vybrané série | edice

O čem se mluví

Aktuality

Svět Jana Švankmajera v knize

Autor knihy Bruno Solařík, který se spolu s režisérem účastní aktivit skupiny surrealistů, mapuje tvůrčí principy celosvětově uznávaného umělce Jana Švankmajera a představuje prostřednictvím Švankmajerových názorů a výtvorů celistvé svědectví o výjimečném díle této legendy české kinematografie. Součástí jsou i dosud nepublikované reprodukce Švankmajerových objektů-fetišů a exkluzivní snímky z jeho nejnovějšího filmu Hmyz.

Kniha Jan Švankmajer je dvoujazyčná (česko-anglická) a velmi kvalitně výtvarně zpracovaná – na její vznik dohlížel sám uznávaný režisér. Švankmajerovo různorodé dílo představuje širokému publiku – osvětluje Švankmajerovy inspirace, pohnutky a principy jeho tvorby a činí tak prostřednictvím citací samotného umělce, ať už z dříve uveřejněných zdrojů, či textů získaných exkluzivně pro tuto publikaci.

Bohatá fotodokumentace dává nahlédnout jak do zákulisí tvořivého procesu, tak do různých oblastí umělcovy tvorby. Titul uzavírá přepis několika Švankmajerových jednoaktovek, které ještě nebyly nikdy uveřejněny.


Únorové rande s knihou

Nejlepší parťák na cesty? Kniha! Nejlepší parťák do kavárny? Kniha! Nejlepší parťák do postele? Kniha!

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!