EN

Naše knihy

Vybrané série | edice

O čem se mluví

Aktuality

Znásilnění je pád do černé díry, říká Winnie M Li

Ve svém románovém debutu Temná kapitola odhaluje, čím si po něm prošla. A vysvětluje také, proč obětem mnohdy trvá měsíce, než získají podporu, a jakou cestu musí projít, aby se domohly spravedlnosti.

Strach, vztek, nejistota, bezmoc. I to jsou pocity, které podle zkušenosti Winnie M Li zažívají oběti sexuálního útoku. Svou vlastní zkušenost přetavila v šokující, konfrontační, odvážný a zároveň čtivý román, který může posloužit i jako psychologická studie o tom, jak může jedna událost změnit celý život.

Když zcestovalá Američanka Vivian potká Johnyho, netuší, jak moc se její život změní. Tento dospívající chlapec pochází z irské komunity žijící na okraji společnosti, kde je násilí na ženách samozřejmostí a muži nemusí ovládat svůj chtíč. Jejich setkání skončí tragicky a z nevinného výletu se rázem stane temná kapitola Vivianina života.

„Všechny věci, které mi předtím přinášely radost (setkání s přáteli, dobré filmy nebo jídlo), byly najednou pryč,“ říká věcně Winnie M. Li. „Nevěděla jsem, jestli budu ještě někdy schopná je znovu prožívat. Připadalo mi, že zbytek mého života bude nekončící monotónnost osamělosti a úzkosti," dodává úspěšná autorka.

Její spisovatelský debut, který vznikl především jako osobní katarze, odhaluje, jak složité je vyrovnat se s podobnou událostí a jaké cesty mohou vést k obnovení vnitřních sil a sebevědomí oběti. Liin román je hodnotným sociálním dokumentem i napínavou a čtivou knihou v jednom.

Ona touží po pomstě, on chce spravedlnost

Autorka bestsellerových Měsíčních kronik a románu Bez srdce Marissa Meyerová opouští pohádky a místo nich vykresluje místo, kde nadaní superhrdinové zvaní Renegáti bojují o moc se superzloduchy.

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlaste se k odběru našich e-mailových novinek!